Suntem încântați să vă putem aduce detalii despre sarcina actuală a săptămânii – alimentat de GlobalsportsJobs – care este pentru un polițist publicitar de evenimente la Motorsport UK.

O șansă interesantă a apărut pentru un polițist de publicitate pentru evenimente care să se alăture organului național de conducere, Motorsport UK, care reprezintă peste 45.000 de concurenți, precum și voluntari, precum și peste 720 de cluburi din inima Motorport.

Acum, sub conducerea președintelui David Richards CBE, Motorsport Marea Britanie investește într -o perioadă interesantă de modificare pentru a conduce la creștere, precum și pentru a produce un viitor durabil pentru Motorsport în Marea Britanie.

Scopul rolului:

Principala misiune este de a sprijini planificarea, organizarea, precum și executarea activării publicității, în principal în sprijinul Rally Wales GB, runda din Marea Britanie a Campionatului Mondial de Rally.

Responsabilități:

Raportarea la publicitatea evenimentelor, precum și a managerului de comunicații, obligațiile normale ca polițist publicitar de evenimente includ:

Sprijinirea planificării, organizării, precum și expedierea evenimentelor

Asistența proiectării, a producției, precum și a distribuției publicității, precum și a materialelor de marketing

Scrierea, precum și o copie de dovadă pentru o varietate de platforme de publicitate, precum și materiale, inclusiv site -uri web, social media, e -mailuri, buletine informative, precum și broșuri

Menținerea, precum și actualizarea site -ului web al evenimentului

Gestionarea comunicațiilor Spectator, inclusiv e -mailul, precum și anchetele de rețea socială

Menținerea, precum și urmărirea sistemului de ticketing pe internet, precum și raportarea vânzărilor periodice

Asistența planificării, precum și expedierea evenimentelor de ospitalitate cu motorsport din Marea Britanie

Sprijinirea publicității, precum și a managerului de comunicații

Lucrul la fața locului la evenimente

Ajutarea echipei, după cum este necesar pentru a stabili evenimente

Profilul persoanei:

Veți fi un auto-starter, capabil să lucreze separat, totuși, ca parte a unei echipe mici. Este necesar un nivel ridicat de organizare personală.

Va fi de așteptat să conversați cu o varietate de instrumente de lucru, cum ar fi Microsoft Suite, Adobe Products, Google Drive, Dropbox etc.

Funcționăm într-o lume cu mișcare rapidă, precum și va fi de așteptat să vă țineți la curent cu mediul înconjurător, crezând pe picioare, precum și să vă aplicați în consecință.

Veți experimenta o satisfacție fantastică a unui loc de muncă de la furnizarea de muncă de înaltă calitate, care are ca rezultat un eveniment de succes, precum și prezența brandului partenerului.

În timp ce o calificare în marketing, administrarea evenimentelor sau un alt grad adecvat este utilă, credibilitatea mai mare va fi folosită pentru un record demonstrabil de 3 ani de succes al succesului într -un rol similar.

Este extrem de probabil ca candidatul de succes să aibă o experiență de a lucra în cadrul unei companii sau a clientului, cu un drept industrial, în special în evenimente.

Trebuie să aveți permis de conducere complet.

Cunoștințe, precum și abilități:

În afară de abilitățile de publicitate, veți avea nevoie să arătați:

O înțelegere, precum și apreciere a sportului cu motor

Un angajament de a ieși, precum și de la o serie de evenimente din Marea Britanie Motorsport (acestea apar la sfârșit de săptămână!)

Pasiune, precum și interes pentru furnizarea de muncă de înaltă calitate

O tehnică versatilă atunci când lucrați ca parte crucială a unei echipe

Abilități excelente de comunicare pentru a face legătura cu partenerii, precum și furnizorii

Abilități puternice de scriere a copiilor, precum și un ochi crucial pentru design

Abilități bune de prezentare, precum și încrederea de a descrie, precum și de a oferi concepte clienților, precum și colegilor

Abilități de administrare a timpului, precum și capacitatea de a face față unui număr de locuri de muncă la un moment dat

Precizia, precum și un interes minuțios de detaliat la finalizarea muncii

Fiind disponibil la comentarii, precum și gata de a face modificări la munca dvs.

Abilități eficiente de rețea pentru a dezvolta contacte

Un comunicator pozitiv, precum și eficient al ideilor tale

Setea de înțelegere, precum și angajament pentru îmbunătățirea constantă

O atitudine flexibilă, receptivă, precum și poate face

O capacitate de a vă distra, precum și de a vă bucura în sarcina dvs. în atmosfera cu mișcare rapidă a sportului cu motor

Pentru descrierea completă a sarcinii, precum și detalii despre exact cum se aplică, accesați:

#SportsVenueBusiness – Platforma de frunte pentru știri, vizualizări și evoluții pe piață

Partajează acest articol